Modern Bebek Odası Modelleri

Modern Bebek Odası Modelleri

Hayatınızı başka birisiyle paylaşmaya başladığınız günden bugüne uzun süre geçti. Bugün sizi çok mutlu edecek bir haber aldınız. ”Evet” bebeğiniz olacak. Sizi uzun, keyifli, tatlı telaşlar bekliyor artık.

Yaşamımızın en değerli, kutsal varlığı olan bebeklerin, şüphe yoktur ki odalarını hazırlamak bir anne-baba için en zevkli iştir. Aylar öncesinden başlayan hazırlıklar, doğum yaklaştıkça daha da hızlanır ve bebeğiniz için hangisinin daha iyi olacağına karar vermek zorlaşır.

O gün yaklaştıkça artan heyecanlar, uzun vakittir hayalini kurduğunuz o en güzel zamanları, mutlulukları, telaşlı anları geçireceğiniz canınız bebeğinizin odasını düzenlemek zaman alır.

modern-bebek-odasi-modelleri

Onun odası sadece uyuyacağı değil aynı zamanda diğer günlük aktivitelerini de geçireceğini düşünerek tasarlamak gerekir. Eğer ideal, güvenli aynı zamanda modern bebek odası dekorasyonu yapmayı düşünüyorsanız, mekânınız gereksiz lükslerden kaçınıp sade, ferah, aydınlık olmalıdır.

Öncelikle oda en az bir pencereli olmalı, hava sirkülasyonlarının olmayıp, güneşin içeriye girmediği bir oda bebeğiniz için sağlıksız olacaktır. Hijyenik açıdan zarara yol açmayan mobilya ve tekstil ürünlerini kullanmak daha faydalı olacaktır.

Özellikle modern bebek odası dekorasyonlarında, halılar çok fazla toz, kir, tüy toplayıp iyi temizlenemediklerinden dolayı tercih edilmemektedir. İyi temizlenemeyen halılar içinde çok fazla zararlı mikroorganizmalar bulundurur bu da mekândaki nemin emilimine neden olur ve bebeğinizin nefes almasını güçleştirir. Bunun yerine laminant parkeler tercih edebilirsiniz.

modern-bebek-odasi-modelleri-3

Mobilyaları seçerken toksik olmayan boyalar, yumuşak dokulu ürünler tercih edilmelidir. Mekândaki aydınlatma çok kuvvetli olmamalıdır. Yapılan araştırmalar metal bazlı ürünler manyetik alan ürettiklerinden dolayı organizmaları olumsuz yönde etkilediği anlaşılmış ve bunu önüne geçmek için bebeğinizin odasın büyük metal mobilyalar bulundurulmaması sizin için doğru bir tercih olacaktır.

Odanın rengine karar verirken ise; mekânda yağlı boya yerine çabuk kuruyan organizma barındırmayan su bazlı boyalar tercih edilmelidir. Bebeğinizin gözlerini yormayacak, yatıştırıcı etkisi bulunan pastel renklerden tercih edebilirsiniz. Şunu bilemelisiniz ki koyu renkler mekânı kasvetli ve küçük gösterirken, açık renkler ise daha aydınlık ve ferah gösterir.

Unutmayın ki bebekler bizim için değerli varlıklardır, daha sonradan herhangi bir aksaklık üzüntü yaşamamak için tedbir elden bırakılmamalıdır.

modern-bebek-odasi-modelleri-4

Share this post

Post Comment