Ofis Dekorasyonu Önerileri

Ofis Dekorasyonu Önerileri

İnsanoğlu gününün yaklaşık üçte birini çalışarak geçirmektedir. Yaşamının önemli bir bölümünü geçirdiği çalışma mekânı bu yüzden son derece önemlidir. Her nasıl bir iş yaşamı içerisinde olursa olsun; bir insanın çalıştığı ofisi, çalışmalarının performansını etkileyecek kadar önemlidir.

Son yıllarda teknolojinin de ilerlemesiyle daha fazla masa başı aktivitesi gerçekleştirmekteyiz. Bunun için ofislere ve bunların iç dekorasyonuna daha fazla önem verilmelidir. Böylelikle uzun süren ve sıkıcı çalışma saatlerini geçirdiğimiz mekânlar, içimizi bunaltmayan aksine bizi daha çok aydınlatan yerler olabilir.

İşe öncelikle renklerden başlanabilir. Ofis dekorasyonu önerileri içinde renklerin önemli bir yeri vardır. Mavi rengi insanın iç huzurunu dengelemesini sağlar. Farklı ve hoş ton çeşitleriyle ofis dekorasyonlarında kullanılması avantaj sağlayacak olan renklerden biridir. Ayrıca turuncu rengin de yaratıcılığı artırdığı gözlenmiştir.

ofis-dekorasyonu-onerileri-2

Bununla birlikte suyun insanı rahatlattığını belirtip, ofislerde kullanılan akvaryumların aslında birer süs eşyası olmadığını söyleyebiliriz. Mümkün olduğunca ferah ve iyi aydınlatılmış bir ofis sıkmayan bunaltmayan bir havaya sahip olacaktır. Ofis mobilyaları seçilirken mutlaka mekânın genişliği göz önünde tutulmalıdır.

Fazla yer kaplayan ve boş alan bırakmayan eşya kalabalığı daha çok görüntü kirliliğine yol açar. Çalışılan ofisin faaliyet türüne göre ve bu çalışmayı yansıtan birkaç parça küçük biblo yeterli olacak ve ofise farklı bir hava katacaktır. Örneğin bir araba fabrikasının insan kaynakları bölümü ofisinde bulunan minyatür arabalar renk katabilir.

ofis-dekorasyonu-onerileri-3

Ofisin çağa ayak uyduran modern bir yapısı olmalıdır. Mümkünse ofiste kullanılacak aletlerde teknoloji gereçlerine uygun olmalıdır. Bütün bu estetik önerilerin yanında rahatlık ve konfor da son derece önemlidir. Ofis dekorasyonu yaparken sadece estetik kaygı güdülerek rahatlığı bir tarafa bırakmamak gerekir.

Asıl önemli olan üzerinde saatler geçirilen bir koltuğun estetik olması kadar rahatlığıdır. Dekorasyonda kullanacağımız tüm masa koltuk gibi gereçleri mümkün olduğunca dikkatli hatta gerekirse üzerine oturulup denenerek alınması şarttır.

Bütün bu işler bittikten sonra yerleştirmeye gelindiğinde rahat çalışma ortamı sağlayıp buna göre oluşturma yapmak gerekir. Ofisin en pratik kullanışlı şeklinin bulunup böyle dekor edilmesi gerekir. Masaların birbirlerine olan uzaklığı kararında olmalıdır. Bunların arasından geçerken rahat hareket imkânı vermelidir.

ofis-dekorasyonu-onerileri-4

Share this post

Post Comment