Salonu Daha Büyük Ve Geniş Göstermek

Salonu Daha Büyük Ve Geniş Göstermek

Salonun küçük olması çoğu zaman bir sorun haline gelir. Misafir geldiği zamanlar özellikle bu zorluk daha da meydana çıkar ve salonu sandalyelerle donatırız. Ufak bir salona sahipsek yapmanız gereken tek bir şey var. Oda eşyalarımızı mantıklı yerleştirmek ve görselliği bozmadan açabildiğimiz kadar alan açabilmek, bunun için sizlere tüyo verecek ve salonunuzu olduğundan biraz daha hem büyütmek hem de geniş göstermek için bilgiler vereceğiz.

Zemini Akılcı Kullanın

Zemini akıllı bir şekilde kullanırsanız salonunuza daha büyütmüş gibi bir hava verebilirsiniz. Evinize halı ya da parke döşerken her odanın aynı malzeme ile döşenmesine özen gösterin. Odaların biri parke diğeri halı şeklinde olmasın devamlılık gösteren odalar şeklinde olacak ve geniş bir salon görüntüsü verecektir.
Bir diğer önemli konu ise eşyalar salonda rahat hareket edebilmek için eşyaların uyumu yerleşimi kusursuza yakın olmalı, özellikle yemek masası, kanepe gibi eşyaların yerleri yürürken bizi rahatsız etmeyecek şekilde olmalı ve rahat hareket etmemizi engellememeli, salonunuzun bir bölümüne ilgi çekici klasik aksesuarlar yerleştirebilirsiniz. Belki de bu herhangi bir koleksiyon olabilir.

salonu-daha-buyuk-ve-genis-gostermek-2

Mobilya tercihinizde düz soluk renklere yer vermeyin. Açık renkli mobilyalardan kaçının ve salonunuzda bulunan diğer mobilyalar ile uyum içerisinde yer almasına dikkat edin.

Ayna Mutlaka Olmalı

Salonunuzda belirlediğiniz bir köşeye mutlaka ayna yerleştirmelisiniz. Ancak bu ayna boydan boya olmamalı, aynaların duvarı geri doğru ittiğini ve ışığı yansıttığını unutmayın. Ayna kesinlikle salonunuzun daha geniş görünmesinde ana etken olacaktır.

Aynanızı duvara monte edebilir ya da bu konuda zeminden yardım alabilirsiniz. Kesinlikle salonda kocaman devasa aynalara yer vermiyoruz. Hem görgüsüzlük, hem abartı hem de gereksiz olacaktır. Aynayı daha çok salonun bir parçası gibi görmek gerek dekorasyonun bir parçası olduğunu salona kabul ettirmek en mantıklı ve doğru karar olacaktır.

salonu-daha-buyuk-ve-genis-gostermek-3

salonu-daha-buyuk-ve-genis-gostermek-4

salonu-daha-buyuk-ve-genis-gostermek-5

Share this post

Post Comment