Yeni Koltuk Takımı Modelleri

Yeni Koltuk Takımı Modelleri

Evin dekorasyonunun en önemli parçalarından birisi de koltuk takımlarıdır. Bunun bilincinde olan insanlar da koltuk takımı modeli seçimi yaparken evin tarzına, renk uyumlarına ve şıklığına uygun modelleri tercih etmek için çaba gösterirler. Yeni çıkan koltuk takımı modelleri, hem küçük evlere hem de büyük evlere uyum sağlayacak şekilde tasarlanıyor. Özellikle de çiçek desenli ve geometrik desenli koltuk modelleri bu yaz ve bahar aylarında evleri süslüyor.

yeni-koltuk-takimi-modelleri-2

Koltuk takımı seçimi yaparken evinizin büyüklüğünü göz önünde bulundurmalısınız. Küçük oturma odasına ya da salona fazla büyük bir koltuk takımı yerleştirirseniz koltuk takımı ne kadar güzel olursa olsun güzel görünmeyecek ve evinizi çok fazla daraltacaktır. Yeni koltuk takımlarında sadeliğin ön plana çıkarıldığı görülüyor. Şık ve sade bir dekorasyon hayal ediyorsanız spor koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz. Konforlu ve şık ortamlar yaratırken renk uyumlarına da dikkat etmeniz gerekir. Desenli koltuk kullanacaksanız odada başka çok fazla eşya ve aksesuar kullanmamaya özen göstermelisiniz. Perde, halı ve koltuk uyumları çok önemlidir.

Eşyalarınızın tarz olarak da uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Renkli yastıklarla evinizin dekorasyonunu daha da hareketlendirebilirsiniz. Son dönemlerde Osmanlı dönemindeki koltukları andıran altın yaldızlı koltuk modelleri de çok dikkat çekiyor. Evinizi klasik döşemeyi tercih ediyorsanız altın yaldızlı ve uzun yastıklı, püskül detaylı koltuk modellerini tercih edebilirsiniz. Evinizi dekore ederken şık ve uyumlu parçaları bir arada kullanmaya özen göstermelisiniz.

yeni-koltuk-takimi-modelleri-4

Share this post

Post Comment